KS Nida Sobków - strona nieoficjalna

INFO

!!! Treningi KS Nidy Sobków sekcji piłkarskiej jak i siatkarskiej są otwarte. Wszystkich chętnych do gry w klubie serdecznie ZAPRASZAMY !!!

KS Nida Sobków 1:0 Gród Ćmińsk
2014-10-18, 14:00:00
Stadion Piłkarski w Sobkowie
galeria »   relacja »
oceny zawodników »

KS Nida Sobków 1:0 Gród Ćmińsk
MSS Masłów Victoria GS
KS Piast Chęciny Hetman II Włoszczowa
Partyzant Wodzisław Lechia Strawczyn
Samson Samsonów Victoria Mniów
Sokół Rykoszyn Piaskowianka Piaski
Zryw Skroniów Zieleń Żelisławice

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

KLUB SPORTOWY NIDA W SOBKOWIE

Klub Nida Sobków został powołany do życia w 2007 roku jako sekcja piłki siatkowej. W marcu 2010 roku z inicjatywy ówczesnego wójta Gminy Sobków pana Tadeusza Domińczaka, została utworzona sekcje piłki nożnej i do roku 2012 klub posiadał dwie sekcie sportowe: siatkówka męska i piłka nożna męska grupa seniorska. W sezonie 2010/2011 piłkarze KS Nidy zostali zgłoszeni do świętokrzyskiej B-klasy i grali w grupie II. Po pierwszym sezonie zajęli 7 miejsce na 10 drużyn. W kolejnym roku podopieczni trenera Huberta Pańtaka zajęli 3 miejsce na 8 drużyn. Natomiast w trzecim sezonie gry w B-klasie w grupie II KS Nida zajęła 1 miejsce na 10 drużyn i awansowała do rozgrywek A-klasy. Sekcja męska siatkówki od początku istnienia klubu występuje w lidze powiatu Jędrzejowskiego. W roku 2012 klub utworzył sekcje damską siatkówki, a rok później sekcję piłkarską Orlika Starszego, rocznik 2003. W sezonie piłkarskim 2013/2014 zespół prowadzony przez trenera Pańtaka zajął 12 miejsce w A-klasie na koniec rozgrywek i o utrzymanie w 6 Lidze musiał rozgrywać baraże z drużyną Wisły Nowy Korczyn. Pierwszy mecz wyjazdowy piłkarze KS Nidy wygrali 3-0.

Barwy klubu to czerwono-biało-złote.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Obiekt: Stadion Gminny w Sobkowie (otwarty 20 października 2009 roku).

Hala Sportowa przy Gimnazjum Publicznym w Sobkowie.

Pojemność: 560 miejsc siedzących (stadion).

Wymiary boiska piłkarskiego to 100m x 64m

Oświetlenie: Brak

Prezes klubu: Zdzisław Długosz (druga kadencja)

Kierownik d/s bezpieczeństwa: Rafał Kwapisz

Trener: Hubert Pańtak (piłka nożna, seniorzy)

Trener: Tomasz Olszak (piłka nożna, Orlik St.)

Kierownik: Maciej Poczęty (piłka nożna)

Trener: Przemysław Długosz (siatkówka)

Kierownik: Tomasz Nogaj (siatkówka)

Dofinansowanie klubu

Działalność Stowarzyszenia Klubu Sportowego "Nida" w Sobkowie jest co roku dofinansowywana z budżetu Gminy Sobków. Gmina Sobków współfinansuje zadanie „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród społeczności lokalnej gminy Sobków ze szczególnym uwzględnieniem udziału dzieci i młodzieży w następujących dyscyplinach sportowych – piłka nożna oraz piłka siatkowa”

Klub Sportowy Nida w Sobkowie pozyskuje również pieniądze na swoją działalność od prywatnych podmiotów.

pon.

10 kolejka Aklasy Nida 1-0 Gród